Služby SOC365 zajistí vaší organizaci ochranu před kyberútoky

Útoky na organizace rostou a jejich úspěšnost také. Společnost Visitech si to uvědomuje a s pomocí služby SOC365 monitoruje datové toky svých klientů a tím předchází nebezpečným incidentům.

25. 11. 2022

V listopadových datech můžete vidět extrémní nárůsty v některých statistikách, což je způsobeno zprovozněním služby SOC365 ve velkém subjektu v komerční sféře.

V předposledním měsíci roku bylo týmem SOC365 zpracováno téměř 74 miliard dat. To představuje meziměsíční nárůst o 30,64 %. Logových zpráv přibylo podstatně více, a to přesně o 120 %. Celkový počet zpráv dosáhl rekordních 19, 2 miliard.

V oblasti bezpečnostních hlášení klesl počet o 62 % na 215, nicméně počet bezpečnostních incidentů klesl o pouhá 3 %. To poukazuje mimo jiné i na fakt, že přestože klesl počet bezpečnostních hlášení, sofistikovanost samotných útoků, a tedy riziko pro organizace, zůstává.

Poslední graf ukazuje, že 90,7 % analyzovaných hlášení bylo vyhodnoceno jako nízké riziko. To znamená, že téměř 10 % hlášení bylo vyhodnoceno jako rizikových, což je oproti minulému období nárůst. Je to právě těch 10 % hlášení, které by mohly vyústit v závažný incident, který by ohrozil běh celé organizace.

VISITECH a.s. 2021 © Všechna práva vyhrazena

Vectors by Vecteezy & Freepik.