Řešení infrastruktury pro společnost LARS Chemie s.r.o.

LARS CHEMIE
ZákazníkLARS Chemie s.r.o.
OdvětvíPrůmysl
, ,

Popis

Společnost LARS Chemie s.r.o. specialista na galvanické povrchové úpravy a průmyslovou chemii, vlastnil serverovou infrastrukturu s třemi servery s lokálními disky a nasazenou virtualizací VMware.
Vzhledem k plánovanému rozšíření výroby o nové prostory a nasazení nového informačního systému se sběrem dat prostřednictvím čteček čárových kódů potřebovala společnost vyřešit následující problémy:

Tvorba řešení

Po konzultacích se zákazníkem bylo vybráno řešení s nejvhodnějším poměrem cena/výkon. Zvolené řešení obsahovalo:

• dva výkonné servery s dostatkem operační paměti RAM;
• redundantně řešenou datovou síť s podporou rychlostí 10Gb;
• virtuální diskové pole sdíleným fyzickými servery;
• automatický tiering mezi rychlými SSD disky a pomalejšími SAS disky;
• jednotný systém zálohování v prostředí virtualizace VMware na externí diskové pole;
• centrálně řízené Wi-Fi síti s automatickou regulací;
• maximální ochranu perimetru prostřednictvím UTM řešení;
• propojení lokalit prostřednictvím VDSL linek s routováním provozu.

Výběr hardwaru

Jako základ řešení byly vybrány dva výkonné servery HP ProLiant DL360 deváté generace s podporou rychlých pamětí DDR4 a lokálními disky SSD a SAS. Oba servery jsou propojeny rychlostí 2x 10 Gigabitů za sekundu a prostřednictvím technologie HP VirtualStore VSA nabízejí virtuální diskové pole pro provozované servery. V diskovém poli probíhá automatické přesouvání dat (tiering) mezi rychlými SSD disky a pomalejšími disky SAS dle jejich využívání jednotlivými servery a aplikacemi.
Každý ze serverů je následně připojen redundantně k dvěma aktivním prvkům HP 5800-24G, které prostřednictvím technologie IRF (Intelligent Resilient Framework) vytvářejí jeden virtuální páteřní prvek celé sítě. K této dvojici aktivních prvků jsou redundantně připojeny přístupové přepínače v síti LAN.

Řízení sítě, zálohování a zabezpečení

O řízení bezdrátové sítě zákazníka se stará centrální řídící kontrolér HP 830, ke kterému jsou připojeny jednotlivé bezdrátové přístupové body (Wi-Fi AP) v lokalitách zákazníka. Kontrolér zajišťuje řízení výkonu jednotlivých Wi-Fi AP a umožňuje vysílání stejných bezdrátových sítí v různých lokalitách zákazníka pro jednodušší roaming uživatelů.
Nad virtualizací VMware je nainstalován nástroj Veeam Backup, určený pro zálohování virtuálních serverů na diskové úložiště NAS umístěné z důvodu bezpečnosti v jiné lokalitě.
Pro zabezpečení a ochranu dat je nasazeno UTM řešení CheckPoint, které kontroluje provoz IPS, emailů, provádí antivirovou kontrolu komunikace a umožňuje zaměstnancům bezpečné vzdálené připojení k síti z internetu.

Vyjádření zákazníka

“Cílem naší společnosti je vyrábět výrobky jen té nejvyšší kvality a stejnou kvalitu jsme očekávali i od společnosti VISITECH při jejich práci, kterou odvedli na výbornou,” řekl Michal Kirchner, jeden z majitelů společnosti LARS CHEMIE.